Strona kreatywnelato.pl oraz pracownia projektów a+ to działania społeczne realizowane w ramach CSR firmy animatorium. Wszelkie prawa zastrzeżone! Materiały zawarte na stronie stanowią dorobek intelektualny i bez zgody nie mogą być kopiowane, powielane i wykorzystywane.
kreatywnelato.pl
kreatywnelato.pl oraz pracownia projektów a+ to działania społeczne realizowane w ramach CSR firmy ANIMATORIUM. Wszelkie prawa zastrzeżone! Materiały zawarte na stronie stanowią dorobek intelektualny i bez zgody nie mogą być kopiowane, powielane i wykorzystywane.
Team formation (ang. formowanie zespołu) dostrzec można także w programie obozów i półkolonii, co przejawia się w kształtowaniu umiejętności: komunikacji zespołowej, pracy w grupach, wyznaczania celu, udzielania i przyjmowania informacji zwrotnych, stawiania czoła wyzwaniom mniejszym i większym.
Pamiętamy o etapach rozwoju grupy (ustanowionych przez Tuckmana), w których wspieramy uczestników projektów:
od formowania (spotkanie, rozpoznawanie swoich potrzeb, oczekiwań, celów),
przez konflikt (konfrontacja z inną wizją, innym planem, osobami o różnych celach i zamierzeniach),
normowanie (ustalanie i przyjmowanie zasad, wyznaczanie wspólnego celu),
do współpracy (otwarta komunikacja, podział zadań, realizacja i dążenie do celu).
W obliczu różnych interesów, niewiadomych z którymi zmaga się zespół, można stosować różne strategie działań:
konfrontację (nasze interesy ważniejsze od waszych),
dostosowywanie się (realizujmy wasze interesy, nasze nie są tak istotne),
unikanie (skoro nie możemy się dogadać, nie mówmy o problemach…),
kompromis (pół naszych, pół waszych - to już sukces - jednak dopiero połowa…),
lub współpracę (zrealizujmy nasze nie zapominając o waszych interesach).
Podczas naszych zajęć uczestnicy odkrywają wartość współpracy, a my dokładamy starań, by utrwalać zachowania sprzyjające budowaniu efektywnego zespołu.
Utrzymując wiarę w słowa zespołu ekspertów pod przewodnictwem Jacquesa Delorsa „Edukacja. Jest w niej ukryty skarb”, poprzez aktywną metodykę uczymy, odkrywając w każdym działaniu wartości wychowawcze, poznawcze i społeczne.
KOMPETENCJE SPOŁECZNE: adaptacja, komunikacja, regulacja emocji, realizacja zadań, praca w grupie
MINDFULNESS: quest tematyczny, ciekawostki, eksperymenty, gry terenowe, wycieczki, projektowanie
INTEGRACJA: zajęcia integracyjne, terenowe, tworzenie więzi, odpowiedzialność za zadanie i grupę
KREATYWNOŚĆ: niecodzienne zastosowanie codziennych przedmiotów, praca metodą projektów
LOGICZNE MYŚLENIE: warsztaty kreatywnego i logicznego myślenia, myślenia wizualnego, mapowanie
SPORT: indywidualne i zespołowe treningi ogólnorozwojowe ćwiczące koordynację, motorykę oraz technikę
PROGRAM ASYSTENCKI: odpowiedzialność, zaufanie, obowiązkowość, rozwój
Baza wiedzy
W naszej aktualnej ofercie: obozy, rajdy, eventy tematyczne.
Znowu? - Od tego się zaczęło...
Ile razy można uczestniczyć w spotkaniach towarzyskich w kulkach, przy klockach, na ściance, trampolinach czy laserach?
Powtarzalność miejsc i działań wprowadza rutynę, znudzenie i zniechęcenie… Nawet w towarzystwie najlepszej ekipy. Wraz z wiekiem dzieci wymagają więcej… Szukają inspiracji, pomysłów, rozwijają pasje, eksplorują otoczenie, stawiają trudniejsze pytania, oczekują bardziej rozbudowanych odpowiedzi, dyskutują…
Niespotykane urodziny...
Leśna gra terenowa. Przełamując standardy urodzinowe - u nas zaczęło się od sto lat, świeczek i tortu na polanie, by z lżejszym ekwipunkiem, kanapkami i termosem ruszyć ścieżkami dąbrowy ku nowej przygodzie! Spodobało się!
Kolejny rok zaowocował urodzinami na motywach Detektywistycznego Biura Lassego i Mai (w odpowiedzi na ówczesne zainteresowania rówieśników), następne pod okiem instruktora sportu, który przeprowadził solidną rozgrzewkę oraz zespołowe zabawy sportowe uwieńczone wspólnym meczem. Nasza propozycja spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem.
Czym się zajmujemy?
Zawodowo specjalizujemy się w budowaniu zespołów na potrzeby realizacji projektów. Prowadzimy warsztaty umiejętności społecznych, pracy zespołowej, kreatywnego myślenia. Uczymy przez doświadczanie.
Stąd też w naszych działaniach myślenie projektowe - zawsze ukierunkowane na budowanie relacji zespołowych, budowanie zespołów projektowych, skutecznych w podejmowaniu i realizacji celów. Wyposażamy uczestników w kompetencje społeczne niezbędne na co dzień.
nasza pasja
W 2017 r. powstała pracownia projektów a+ i do dzisiejszego dnia odpowiada oraz kreuje nowe potrzeby w obszarze team formation. To działanie w ramach społecznej odpowiedzialności firmy (CSR), którą na co dzień prowadzimy.
W swoim wolnym czasie angażujemy się społecznie, dbając o najbliższe otoczenie oraz dzieląc się swoim bogatym doświadczeniem. To również okazja, aby w sposób konstruktywny zagospodarować czas wolny młodzieży oraz dzieci, również własnych. Według autorskich programów organizujemy atrakcyjne półkolonie, obozy, wycieczki i zielone szkoły dla uczniów. Wokół naszej idei skupiamy wieloletnich praktyków - entuzjastów, którzy w pracy łączą wiedzę z nowoczesnymi metodami i trendami w nauczaniu.
Mariusz Emil Michalak - animator, pedagog, tata; swoje doświadczenie zdobywał m. in. podczas studiów w PABO Arnhem-Nijmegen w Holandii, pracując w Polskim Stowarzyszeniu Pedagogów i Animatorów KLANZA, realizując i koordynując kilkaset projektów edukacyjnych ze studentami w ramach programu PAFW „PROJEKTOR - wolontariat studencki” w całej Polsce. Autor wielu projektów edukacyjnych oraz publikacji naukowych.
Katarzyna Ziomek-Michalak - pedagog społeczny, trener, mama; adiunkt w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, autorka scenariuszy zajęć, artykułów oraz opracowań metodycznych. Od 2001 roku pracuje metodą projektu, realizator projektów społecznych, animacyjnych i edukacyjnych.