Strona kreatywnelato.pl oraz pracownia projektów a+ to działania społeczne realizowane w ramach CSR firmy animatorium. Wszelkie prawa zastrzeżone! Materiały zawarte na stronie stanowią dorobek intelektualny i bez zgody nie mogą być kopiowane, powielane i wykorzystywane.
kreatywnelato.pl
kreatywnelato.pl oraz pracownia projektów a+ to działania społeczne realizowane w ramach CSR firmy ANIMATORIUM. Wszelkie prawa zastrzeżone! Materiały zawarte na stronie stanowią dorobek intelektualny i bez zgody nie mogą być kopiowane, powielane i wykorzystywane.
Team formation (ang. formowanie zespołu) dostrzec można także w programie obozów i półkolonii, co przejawia się w kształtowaniu umiejętności: komunikacji zespołowej, pracy w grupach, wyznaczania celu, udzielania i przyjmowania informacji zwrotnych, stawiania czoła wyzwaniom mniejszym i większym.
Pamiętamy o etapach rozwoju grupy (ustanowionych przez Tuckmana), w których wspieramy uczestników projektów:
od formowania (spotkanie, rozpoznawanie swoich potrzeb, oczekiwań, celów),
przez konflikt (konfrontacja z inną wizją, innym planem, osobami o różnych celach i zamierzeniach),
normowanie (ustalanie i przyjmowanie zasad, wyznaczanie wspólnego celu),
do współpracy (otwarta komunikacja, podział zadań, realizacja i dążenie do celu).
W obliczu różnych interesów, niewiadomych z którymi zmaga się zespół, można stosować różne strategie działań:
konfrontację (nasze interesy ważniejsze od waszych),
dostosowywanie się (realizujmy wasze interesy, nasze nie są tak istotne),
unikanie (skoro nie możemy się dogadać, nie mówmy o problemach…),
kompromis (pół naszych, pół waszych - to już sukces - jednak dopiero połowa…),
lub współpracę (zrealizujmy nasze nie zapominając o waszych interesach).
Podczas naszych zajęć uczestnicy odkrywają wartość współpracy, a my dokładamy starań, by utrwalać zachowania sprzyjające budowaniu efektywnego zespołu.
Utrzymując wiarę w słowa zespołu ekspertów pod przewodnictwem Jacquesa Delorsa „Edukacja. Jest w niej ukryty skarb”, poprzez aktywną metodykę uczymy, odkrywając w każdym działaniu wartości wychowawcze, poznawcze i społeczne.
KOMPETENCJE SPOŁECZNE: adaptacja, komunikacja, regulacja emocji, realizacja zadań, praca w grupie
MINDFULNESS: quest tematyczny, ciekawostki, eksperymenty, gry terenowe, wycieczki, projektowanie
INTEGRACJA: zajęcia integracyjne, terenowe, tworzenie więzi, odpowiedzialność za zadanie i grupę
KREATYWNOŚĆ: niecodzienne zastosowanie codziennych przedmiotów, praca metodą projektów
LOGICZNE MYŚLENIE: warsztaty kreatywnego i logicznego myślenia, myślenia wizualnego, mapowanie
SPORT: indywidualne i zespołowe treningi ogólnorozwojowe ćwiczące koordynację, motorykę oraz technikę
PROGRAM ASYSTENCKI: odpowiedzialność, zaufanie, obowiązkowość, rozwój
Baza wiedzy
W naszej aktualnej ofercie: obozy, rajdy, eventy tematyczne.
Znowu? - Od tego się zaczęło...
Ile razy można uczestniczyć w spotkaniach towarzyskich w kulkach, przy klockach, na ściance, trampolinach czy laserach?
Powtarzalność miejsc i działań wprowadza rutynę, znudzenie i zniechęcenie… Nawet w towarzystwie najlepszej ekipy. Wraz z wiekiem dzieci wymagają więcej… Szukają inspiracji, pomysłów, rozwijają pasje, eksplorują otoczenie, stawiają trudniejsze pytania, oczekują bardziej rozbudowanych odpowiedzi, dyskutują… Od spotkań, przez półkolonie do organizacji rajdów, obozów wypoczynkowych, przygodowych, wędrownych.
Niespotykane urodziny...
Leśna gra terenowa. Przełamując standardy urodzinowe - u nas zaczęło się od sto lat, świeczek i tortu na polanie, by z lżejszym ekwipunkiem, kanapkami i termosem ruszyć ścieżkami dąbrowy ku nowej przygodzie! Spodobało się!
Kolejny rok zaowocował urodzinami na motywach Detektywistycznego Biura Lassego i Mai (w odpowiedzi na ówczesne zainteresowania rówieśników), następne pod okiem instruktora sportu, który przeprowadził solidną rozgrzewkę oraz zespołowe zabawy sportowe uwieńczone wspólnym meczem. Nasza propozycja spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. A potem ruszyliśmy na wakacje - za dorastającymi dziećmi i ich potrzebami podąża nasza oferta programowa. Więcej: https://www.facebook.com/kreatywnelato/
Czym się zajmujemy?
Zawodowo specjalizujemy się w budowaniu zespołów na potrzeby realizacji projektów. Prowadzimy warsztaty umiejętności społecznych, pracy zespołowej, kreatywnego myślenia. Uczymy przez doświadczanie.
Stąd też w naszych działaniach myślenie projektowe - zawsze ukierunkowane na budowanie relacji zespołowych, budowanie zespołów projektowych, skutecznych w podejmowaniu i realizacji celów. Wyposażamy uczestników w kompetencje społeczne niezbędne na co dzień.
nasza pasja
W 2017 r. powstała pracownia projektów a+ i do dzisiejszego dnia odpowiada oraz kreuje nowe potrzeby w obszarze team formation. To działanie w ramach społecznej odpowiedzialności firmy (CSR), którą na co dzień prowadzimy.
W swoim wolnym czasie angażujemy się społecznie, dbając o najbliższe otoczenie oraz dzieląc się swoim bogatym doświadczeniem. To również okazja, aby w sposób konstruktywny zagospodarować czas wolny młodzieży oraz dzieci, również własnych. Według autorskich programów organizujemy atrakcyjne półkolonie, obozy, wycieczki i zielone szkoły dla uczniów. Wokół naszej idei skupiamy wieloletnich praktyków - entuzjastów, którzy w pracy łączą wiedzę z nowoczesnymi metodami i trendami w nauczaniu.
Mariusz Emil Michalak - animator, pedagog, tata; swoje doświadczenie zdobywał m. in. podczas studiów w PABO Arnhem-Nijmegen w Holandii, pracując w Polskim Stowarzyszeniu Pedagogów i Animatorów KLANZA, realizując i koordynując kilkaset projektów edukacyjnych ze studentami w ramach programu PAFW „PROJEKTOR - wolontariat studencki” w całej Polsce. Autor wielu projektów edukacyjnych oraz publikacji naukowych.
Katarzyna Ziomek-Michalak - pedagog społeczny, trener, mama; adiunkt w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, autorka scenariuszy zajęć, artykułów oraz opracowań metodycznych. Od 2001 roku pracuje metodą projektu, realizator projektów społecznych, animacyjnych i edukacyjnych.